Vánoční radovánky s hotovostí nebo s kartou?

Po roce se to už zase blíží – čas vánočních radovánek, zařizování, shánění dárků, nervů okolo pečení cukroví a dalších činností, které již tradičně k tomuto období patří. Neodmyslitelně jsou součástí i peníze, které musíme do Vánoc vložit, aby nakonec byly takové, jaké si je přejeme. Jenže vyplatí se letos víc hotovost nebo platební karta?

Hotovostí nikdy nic nezkazíte

Máte-li u sebe nějakou hotovost, můžete ji vždy velice jednoduše a rychle použít na nejrůznější nákupy. Dalo by se říct, že tou nic nezkazíte. Navíc, máte-li v oblibě nejrůznější  vánoční trhy a jarmarky, určitě se vám bude i letos více hodit hotovost než-li platební karta. Stejně totiž jako loni, i v tomto roce se ještě moc nesetkáte se stánky či s prodejci, kteří by měli platební terminál. Abyste tedy nemuseli stále odbíhat do bankomatu, už dopředu si připravte jistou hotovost k zaplacení nejrůznějších vánočních výrobků.

Platební jako výborný pomocník při velkých nákupech

Avšak jakmile navštívíte velké nákupní centra, kde se na vás už v těchto dnech všechno Vánoční jen sype, budete rozhodně potřebovat spíše platební kartu než hotovost. Pokud byste totiž měli každou položku, každý dárek či každý nákup platit v hotovosti, museli byste se u sebe neustále nosit neúměrně vysokou částku, kterou by vám také někdo mohl odcizit. Letošní velké nákupy vánočních dárků tedy raději přenechejte na vaší platební kartě a hotovost si uchovejte pouze na jarmarky či trhy.

Přečtěte si také:  Kde si výhodně vyměnit peníze na dovolenou?

Letošní Vánoce se ponesou v duchu on-line nákupů

A stejně jako loni, i letos počítají prodejci s dalším nárůstem on-line nákupů. Ty jsou totiž stále oblíbenější, a to díky jejich rychlosti, jednoduchosti a ve většině případů i nízké ceně. Máte-li tedy v plánu nechat všechny dárky na internetových vyhledávačích, poradíme vám dvě věci. Nenechávejte to až na poslední chvíli a nenakupujte u neověřených prodejců! V prvním případě by se vám totiž mohlo stát, že zboží do Vánoc nedorazí a vy tak budete muset své blízké obdarovat pouze trapným úsměvem a v tom druhém, že můžete narazit na podvodníka, který vám ani žádné zboží poslat nechce, pouze se těší na vaše penízky. Právě takových podvodníků totiž přibývá nejvíce okolo Vánoc, a tak se vždy mějte na pozoru.