Investovat nebo spořit?

Všichni bychom si přáli mít co nejvíc peněz. Někomu se to daří, jiní ani během celého života dostatečně nenašetří. Nebudeme zde radit, jak přesně si v životě ušetřit, ale uvedeme zde alespoň několik příkladů, jak by to mohlo vypadat.

Chcete-li si našetřit alespoň nějakou korunku navíc

Chcete-li mít k dispozici alespoň něco málo navíc, můžete se zapojit do investičního světa, který aktuálně nabízí nespočet možností. Jednou z nich je například investice do zlata. I když je tato možnost poměrně časově náročná, jelikož trvá i několik let než se vám peníze vrátí, je na druhou stranu poměrně jistá, protože po několika letech skutečně získáte jistou přidanou hodnotu. A navíc máte zlato ve fyzické podobě stále u sebe, takže se nemusíte bát, že by s vašimi penězi někdo utekl.

Jaké jsou další možnosti?

Jenže tato varianta není pro každého, protože zde musíte počítat skutečně s velkou časovou ztrátou. Navíc se musíte rozhodnout, zda budete investovat za zlato ve větším množství, a tedy nejlépe v eurech, nebo raději v malém, a to nejčastěji v korunách. Přichází zde tedy na řadu jiná možnost, a to investovat prostřednictvím vaší banky, ve které máte založený běžný účet.

Přečtěte si také:  Jak je znáte? Osobnosti z českých bankovek I.

Investuje vlastně banka

To může fungovat několika způsoby. Buď poskytnete bance peníze na nějaký konkrétní účel, například na koupi akcií, podílových fondů nebo dluhopisů, nebo necháte bance volné pole působnosti a o další její kroky se už nebudete zajímat. Takovou možnost nabízí například i Česká spořitelna, u které takovým investováním můžete získat až 7 %. Ovšem ne vše se zadaří a tak nakonec nemusíte získat vůbec nic. Jaká je pro vás nejlepší varianta? Na to zeptejte přímo ve své bance, kde vám určitě nabídnou spoustu možností a konkrétní nabídky.