Nový fenomén mezi českými bankami

Je tomu už nějaký ten pátek, kdy první banka na našem trhu přišla s revoluční novinkou. Takovou novinkou, která tady ještě nikdy nebyla, kterou nikdy nikdo nevyzkoušel, se kterou se ještě nikdy nikdo nesetkal. Vrácení jisté částky za řádné splácení či zaplacení určitých splátek za klienta při včasném plnění jeho povinností.

Všichni v ČR už o tom vědí

Určitě už i vy tušíte, o čem zde bude řeč. Jedná se o jistou kompenzaci vysokých úroků, neúměrně narůstajících přeplacených částek a nevýhodných sazeb RPSN. To všechno přimělo banky zahájit novou strategii. Ta však v mnohých institucích funguje pouze do konce tohoto roku. Chce-li tedy člověk uspořit, měl by například GE Money Bank požádat o půjčku do konce roku.

Není úspora jako úspora

Jenže ušetřená částka ještě stále plně nevyrovnává přeplacenou sumu za půjčené peníze. Každý, kdo si kdy půjčil, ví, že za jakoukoliv půjčku si bude muset mastně připlatit. Například u půjčky 200 000 Kč od České spořitelny na pět let se přeplacená částka pohybuje okolo 83 067 Kč. Nemalá suma, nemyslíte? Pokud ovšem vezmeme v potaz, že budete vždy řádně splácet a že vám tedy bude jistá částka vykompenzována, dostáváme se na pouhých 67 443 Kč, jež za půjčku přeplatíte. Stále se však jedná o poměrně velkou sumu, která je pro mnohé i několika výplatami.

Přečtěte si také:  Co s roztrženou bankovkou?

Nenechte se ošálit reklamami

Proto se nikdy nenechte ošálit sebelepší marketingovou strategií! Vždy dobře a pečlivě počítejte, abyste pak někomu neskočili na lep. Jediná banka, která poskytuje skutečně výhodné půjčky a u které se právě díky této akci stávají půjčky „lidštější“, je Air Bank. Když si u ní půjčíte například 200 000 Kč na pět let, přeplatíte v normálním případě pouhých 81 975 Kč a při řádném splácení jen 45 293 Kč, což je konečně pořádná sleva.