Nebankovní půjčky: Kdy si půjčit?

Než si půjčíte, měli byste dobře zvážit svou aktuální finanční situaci. V dnešní době si lidé půjčují na naprosté hlouposti a takřka kdykoliv, kdy se jim zlíbí. Jenže i půjčky mají svá jistá pravidla, kterými je třeba se řídit. Jaká pravidla to jsou?

Do finanční tísně se může dostat každý z nás. Většinou je to tehdy, kdy ztratíme zaměstnání nebo kdy je odříznut pravidelný měsíční příjem. V těchto případech je nutné půjčku zvážit. Ale samozřejmě svou situaci i tak musíme zhodnotit. Nepůjčujme si, pokud máme našetřeno stranou.

Kdy si nepůjčovat?

Lidé by si neměli půjčovat na zbytečnosti. V současné době zaměstnanecké krize se sice začíná přidávat na výplatních páskách, ale na druhu stranu se lidem zvětšují jejich potřeby, které chtějí co nejdříve uspokojit. Často si tak půjčují několik tisíc korun jen proto, že si chtějí hned koupit nějakou věc. Nemohou počkat do výplaty. I když byste si půjčili od nebankovních institucí, jako je například Rerum.cz, jen malou, výhodnou půjčku, nikdy ji nevyžijte pro zbytečnosti.

Než si půjčíte, je vše dobré promyslet. Nepůjčuji si tedy tehdy, kdy jsem unáhlený. Pokud svou situaci zvážíte a usoudíte, že půjčka je nevyhnutelná, nepadněte do rukou první nebankovní instituce, na kterou narazíte. Dejte si načas a vyberte tu nejvýhodnější.

Přečtěte si také:  Česká měna neustále oslabuje

Kdy si půjčit?

Pokud uvážíte, že půjčka je skutečně nevyhnutelná, měli byste si dobře pročíst podmínky. Jestliže jste s podmínkami dobře obeznámeni, půjčete si. Nikdy nepodepisujte podmínky, které jste si nestihli přečíst! Lehce se tak dostanete do pěkného maléru.

Půjčete si v době, kdy půjčku potřebujete například na nutné splácení poplatků nebo na jinou nutnost. Nikdy si nepůjčujte na půjčku. Pokud si na splácení jiného úvěru nepůjčujete, máte zelenou a o půjčku si zažádejte. Kdybyste si půjčili na jiný úvěr, lehce se tak dostanete do koloběhu půjček, z něhož už není jednoduché se dostat ven.