Půjčka na rekonstrukci: je moudré si ji brát?

Rozhodli jste se vyměnit stávající zařízení domu či bytu za nové a moderní? Nevyhovuje vám malý sprchový kout nebo miniaturní kuchyňská linka? Toužíte po velké a prostorné ložnici, v níž bude každá noc nezapomenutelným zážitkem? Pak zřejmě přemýšlíte o rozsáhlé rekonstrukci stávajícího interiéru. Taková rekonstrukce však není záležitostí několika mála dnů a pár korun. Jedná se zpravidla o časově a hlavně pak finančně náročnou záležitost, pro kterou spoustě z nás stávající finance na bankovním účtu jednoduše nestačí. Co dělat v takovém případě? Řešením může být půjčka na rekonstrukci. Je moudré si ji brát a jak ji vybírat? Odpovědi na všechny tyto a spoustu dalších otázek naleznete na následujících řádcích.

Kdy uvažovat o půjčce na rekonstrukci?

Pokud je stav vašeho bytu neúnosní a máte našetřenou alespoň nějakou tu finanční rezervu. Další podmínkou by měl být stabilní a dostatečný příjem, stejně jako vaše perfektní finanční gramotnost. Pokud žijete od výplaty k výplatě a počítáte každou korunu, brát si půjčku na rekonstrukci dosluhujícího vybavení bytu zřejmě asi nebude příliš moudré.

Přečtěte si také:  Česká padesátikoruna - mince roku 1993

Kam pro tento typ půjčky?

Půjčky na rekonstrukce nabízejí jak bankovní tak nebankovní instituce. Pokud máte dostatečně vysoký plat, vaše jméno se neobjevuje v registru dlužníků a zároveň je vaše platební morálka na nejvyšší úrovni, vyplatí se sáhnout po bankovní půjčce. V opačném případě vám přijdou vhod půjčky nebankovní. Ať tak či tak, nesahejte hned po prvním produktu, se kterým přijdete do styku. Raději mezi sebou jednotlivé nabídky porovnejte a vyberte si tu nejvýhodnější.