Půjčka na rekonstrukci: je moudré si ji brát?

Rozhodli jste se vyměnit stávající zařízení domu či bytu za nové a moderní? Nevyhovuje vám malý sprchový kout nebo miniaturní kuchyňská linka? Toužíte po velké a prostorné ložnici, v níž bude každá noc nezapomenutelným zážitkem? Pak zřejmě přemýšlíte o rozsáhlé rekonstrukci stávajícího interiéru. Taková rekonstrukce však není záležitostí několika mála dnů a pár korun. Jedná se zpravidla o časově a hlavně pak finančně náročnou záležitost, pro kterou spoustě z nás stávající finance na bankovním účtu jednoduše nestačí. Co dělat v takovém případě? Řešením může být půjčka na rekonstrukci. Je moudré si ji brát a jak ji vybírat? Odpovědi na všechny tyto a spoustu dalších otázek naleznete na následujících řádcích.

Kdy uvažovat o půjčce na rekonstrukci?

Pokud je stav vašeho bytu neúnosní a máte našetřenou alespoň nějakou tu finanční rezervu. Další podmínkou by měl být stabilní a dostatečný příjem, stejně jako vaše perfektní finanční gramotnost. Pokud žijete od výplaty k výplatě a počítáte každou korunu, brát si půjčku na rekonstrukci dosluhujícího vybavení bytu zřejmě asi nebude příliš moudré.

Přečtěte si také:  Zimní radovánky v zahraničí aneb, jak si vede kurz korunu na začátku roku

Kam pro tento typ půjčky?

Půjčky na rekonstrukce nabízejí jak bankovní tak nebankovní instituce. Pokud máte dostatečně vysoký plat, vaše jméno se neobjevuje v registru dlužníků a zároveň je vaše platební morálka na nejvyšší úrovni, vyplatí se sáhnout po bankovní půjčce. V opačném případě vám přijdou vhod půjčky nebankovní. Ať tak či tak, nesahejte hned po prvním produktu, se kterým přijdete do styku. Raději mezi sebou jednotlivé nabídky porovnejte a vyberte si tu nejvýhodnější.