Zimní radovánky v zahraničí aneb, jak si vede kurz korunu na začátku roku

Strávit lednové víkendy v Alpách, v Tatrách či někde u moře není již ničím neobvyklým. Stále více Čechů takto tráví své volné chvilky a vychutnává si tak kvalitnější lyžařské areály či letní teploty někde hodně daleko. Patříte-li i vy do této skupiny lidí, určitě vás zajímá, jak si stojí kurz české koruny na začátku roku. Zatím totiž ještě stále musíme počítat s výměnou jisté částky buď na eura, nebo na nějakou jinou zahraniční měnu.

Lyžování v Alpách, v Tatrách, v Itálii nebo ve Francii

Máte-li na mušce lyžovačku v Alpách, v Tatrách, v Itálii či ve Francii, rozhodně sáhnete po eurech. Kurz eura se na začátku roku pohybuje okolo 27,62 Kč/EUR, takže na 200 euro si budete muset připravit 5 522 Kč. Kurz je samozřejmě pouze přibližný, protože každá směnárna si k němu přidává svoji marži, která se velice odlišuje.

Dovolená ve Švýcarsku

Chystáte-li se mimo Evropskou unii, a to například do nádherného Švýcarska, ve kterém máte v plánu jak lyžování, tak i například wellness procedury, počítejte s poměrně nižším kurzem, a to s 23 Kč/CHF. Pobyt ve Švýcarsku tak bude mnohdy levnější, nežli v bližším Rakousku či na Slovensku. Na 200 švýcarských franků si tedy připravte 4 600 Kč.

Přečtěte si také:  Kurz koruny vůči ostatním měnám na začátku září

Zimní dovolená u moře

Chcete-li se alespoň na několik dnů ohřát v teplých krajích, určitě budete taktéž potřebovat vyměněné penízky na zdejší útratu. Nejčastěji vyměňovanou měnou jsou pak dolary. Na ty si na začátku roku 2015 připravte okolo 22,5 Kč/USD. Pobyt v zemích, ve kterých se platí americkým dolarem, vás tedy vyjde na velice podobnou částku, kterou byste zaplatili i ve Švýcarsku.