Kurz koruny vůči ostatním měnám na začátku září

I když je září pro mnoho školáků koncem prázdnin, někteří ještě i v tomto měsíci vyráží na pozdní dovolené. Nejsou již totiž tak zaplněné dovolenkové destinace, na turisticky lákavých místech už v tomto období bývá poloprázdno a ani teploty nejsou nepříjemně vysoké. Jenže pokud jste si neodložili nějaké penízky na začátku prázdnin, může vám tato dovolená poměrně hodně vyprázdnit peněženku.

Koruna stále pomalu oslabuje

Kurz koruny totiž vůči ostatním měnám neustále oslabuje. Pokud jste si tedy hned na začátku prázdnin neodložili alespoň jedno sto euro na nutné výdaje na dovolené, budete si muset teď na výměnu připravit až 2 800 korun. A ani samotné dovolené nejsou nejlevnější!

Kolik zaplatíte za dovolenou v září?

Pokud jste nechali koupi dovolené až na poslední chvíli, vyjde vás cenově i okolo 15 000 korun. Žádné velké slevy se totiž zatím nekonají a velký podíl má na tom právě nepříznivý kurz koruny. Nejlevnější jsou samozřejmě dovolené, u kterých si sami zařizujete dopravu a jídlo. Ovšem u takové dovolené musíte počítat s výdaji navíc, a to právě na dopravu a jídlo, jež budou plně ve vaší režii.

Přečtěte si také:  Jak si vybrat půjčku a nešlápnout vedle?

Jaký je aktuální kurz koruny za nejoblíbenější zahraniční měny?

Vydáte-li se do zemí, kde se platí eurem, připravte si na jedno euro i osmadvacet korun. Na začátku prázdnin byl kurz mnohdy dokonce i o korunu a padesát haléřů nižší. Pokud máte ale namířeno například do Chorvatska nebo do Bulharska, zde se situace příliš nezměnila a kurz zůstává nastaven okolo 7,5 Kč, respektive okolo 14 korun.