Nejkurióznější případy aneb jak přijít o peníze snadno a rychle

Přihodila se vám nemilá událost v podobě ztracené nebo odcizené peněženky? Určitě jste si v takové situaci ulevili nějakým tím peprným slůvkem, případně jste obrátili vztek proti sobě a láteřili jste nad vlastní neopatrností. Později následoval administrativní kolotoč – nahlášení ztráty, či odcizení na polici, výslech, vaše výpověď a obíhá úřadů. Přijít o doklady není ani trochu levnou záležitostí. Co se týče časového hlediska, i to je zde nutno brát v potaz. Taková ztráta nebo odcizení je poměrně častým způsobem, jak přijít o peníze. Pojďme se ale podívat na vskutku kuriózní případy.

„Chytrá“ skrýš na peníze

Tak přesně to si myslela jistá žena, která uložila celý pracně naspořený milion do koše se dřevem na topení. Ovšem po čase bylo na peníze zapomenuto a žena kromě polínek vysypala do krbu také celý balík peněz. Na plameny, které najednou získaly milionovou hodnotu, si vzpomněla až příliš pozdě.

Přečtěte si také:  Česká měna neustále oslabuje

Peníze v mikrovlnce

Kromě krbů, postelí, polštářů, linoleí nebo dřevěných rámů je další oblíbenou skrýší mikrovlnná trouba. Ačkoli se to zdá celkem nepředstavitelné, i zde je možno rozpálit peníze do běla. Nešťastník vložil do mikrovlnky příruční pokladnu v naději, že si ohřívá oběd připravený od manželky. Plastová schránka peníze pěkně zatavila a v bance měli určitě velkou radost.

Pozor na domácí mazlíčky

Spousta osob chodí do bank s kousky bankovek, které jim „rozmnožili“ domácí zvířata. Peníze roztrhané od psa nebo kočky jsou vcelku běžné. Peníze rozklované ptákem, okousané křečkem nebo jiným hlodavcem také nejsou žádnou raritou.