Kde si výhodně vyměnit peníze na dovolenou?

Již se blíží doba zahraničních dovolených a je třeba si vyměnit peníze. Kde se nám to však podaří nejvýhodněji? Nejjednodušší je asi zajít přímo do první směnárny v obchodním centru. Je to však nejvýhodnější cesta?

Směnárny v obchodních centrech

V obchodních centrech najdeme směnárnu téměř vždy. V každém velkém obchodním centru ji nalezneme bez problémů. Jaké jsou však zde podmínky pro výměnu peněz? Není to nejvýhodnější místo, ale pokud nemáme příliš času, tak ani zde příliš neproděláte. Jsou tady nejrůznější světové měny, na které si jen vzpomenete. Další výhodou je také rychlost vyřízení během okamžiku.

Směnárny v bankách

I v bance si můžete snadno a rychle vyměnit bez peníze, a to během minuty. Stačí zajít na pobočku a chvíli vystát frontu a peníze jsou již na cestě. Také tady najdete nejrůznější světové měny.  Pokud dojdete přímo do vaší banky, můžete dostat i nějaké výhody, záleží na určitých pravidlech konkrétních bank. Je to jistě pohodlný způsob, jak si vyměnit peníze. Navíc nemusíte mít u sebe ani hotovost, banka vám stáhne peníze přímo z účtu.

Přečtěte si také:  Půjčím soukromé peníze

Směnárny na hranicích

Peníze je možné směnit i na hranicích. Tady však počítejte buď se sazbou za výměnu lehce vyšší, nebo v méně případech výhodnější než v ostatních směnárnách. Bývají zde otevřeny 24 hodin denně, pokud tedy zapomenete, máte i tady rychlou možnost výměny peněz.

Výběr peněz v zahraničí

Pokud vám dojde hotovost v zahraničí není problém si vybrat bankovky vámi žádané měny přímo z bankomatu. Ve zmíněném případě však musíme počítat s přirážkou za výběr z bankomatu a to většinou ve výši 10% z vybrané částky. Poplatky však záleží na bankovní politice konkrétních bank. Výhodou je rychlost získání hotovosti v nouzi. Výhodnější než si vybrat peníze je ale platit přímo kartou na pokladně.